10 důvodů, proč nenávidím kouření

9. února 2015 v 21:52 | Zelený jezevčík |  Pelmel všeho druhu
Zdravím!

Tak jsem si zase něco pěkného přečetla. Tak nějak jsem různě brouzdala přes blog.cz a zrovna jsem se vrátila na titulní stranu, kde jsem si toho všimla...
No, abych to zkrátila a nevyplivla přitom nervy, tak tady je shrnutí: Nějaká nezletilá kuřačka kritizuje nekuřáky a křičí, jak kuřáky omezují, jak je nenechají žít po jejich, atp. Takže jsem se rozhodla sestavit seznam 10 důvodů, proč jsem proti kouření. Samozřejmě by jich bylo daleko více, ale než bych je napsala, asi by mi odumřela ruka.

 1. Ten smrad!
  Vím, že "Ten smrad" je pro kuřáky sedmým nebem. Ovšem pro nekuřáky už to taková slast není. Denně člověk na ulici potkává lidi, ze kterých div nestoupají oblaka tohoto zápahu. A slušný nekuřák aby zvracel, pokud nechci být vulgární. No, mám své "duchaplné" fígle. Prostě zadržím dech. Ne vždy to ale jde.
 2. Droga!
  Jednu věc prostě nikdy nepochopí. Je nezákonné prodávat drogy. Tak doprčic, co dělají na trhu cigarety!? Jsou to drogy? Jsou! Jsou to návykové látky? Jsou! Ničí to zdraví? Ničí! Tak jak je možné, že jsou veřejně dostupné?

 3. Ničí zdraví
  Vy, kuřáci, si asi řeknete: "Pche, stejně jednou umřu!" Ale, víte, ona je smrt ve spánku o něco milosrdnější, než doživotní krchlání a lapání po dechu. A v životě už nemáte tlačítko "restart".
 4. Sobecké vůči ostatním
  A nekuřáci, lidi, kteří neujíždí na těchto drogách, ti k tomu přijou jak? Když přijdou do restaurace, kde se chtějí v klidu a pokoji najíst, a někdo jim začne hulit pod nos, tak je to asi moc nepotěší. Já vím, vy se jenom oženete, že máme jít tedy jinam, když nám to vadí. Vám z Prahy se to řekne, když máte restauraci na každém rohu. Ale lidé z měst, kde jsou tak čtyři restaurace, z toho tři kuřácké a jedna zavřená, ti moc na vybranou nemají.
 5. Vyhozené peníze
  Jestliže průměrný kuřák vykouří za den 3 balíčky cigaret, každý po 70 Kč, deně za drogy vyhodí 210 a více Kč. Teoreticky to může být i víc peněz, než protopí. Takže to až tak levná legrace není.

 6. Poškozování životního prostředí
  Poškozuje to životní prostředí. Jednak když kouříte - zápach a droga, druhak když se vyrábí - kolik na to spadne stromů, které by nám jinak mohly vzduch čistit. Kolik kouře vyprodukují továrny. Kolik zákazníků si je jede koupit - autem. Kolik skla, dřeva a umělin připadne na popelníky a speciální koše. Jistě, budete se ohánět tím, že všechny továrny, elektrárny atd. znečišťují ovzduší. Ale když už to tak je, tak to nemusíte ještě zhoršovat! A vy to zhoršujete, a to jenom kvůli tomu, abyste se měli dobře.
 7. Nejste jediný, kdo chce dýchat - i my chceme žít
  No, vy kouříte. A to i na veřejnosti. A když kouříte i na veřejnosti, co z toho plyne? Že i my kouříme. Ikdyž pasivně. Nedobrovolně. Ale to je vám samozřejmě jedno, ignorujete, že my dbáme na svoje zdraví, neumožňujete nám to.
 8. Znečišťování plic
  Kdysi jsem viděla takové video. Byl to pokus, kolik toho hnusu v nás zanechá jediná cigareta. Hromádku. Doporučuji zhlédnout.
  Víte, pro někoho asi novinka, v plicích se to zachytává. A poměrně snadno.

 9. Nedopalky kam se podíváš Netvrdím, že to dělají všichni kuřáci, nicméně valná většina ano. Myslím tím zahazování "hotových" cigaret. Pak křičte něco o ochraně životního prostředí. Od vás to sedí nejvíc.

 10. Arogance některých kuřáků
  A pak na nás vrčíte, když od nás slyšíte předešlých devět bodů. Tvrdíte, že vás omezujeme. Přečtěte si to znovu a zamyslete se nad tím. Prosím.

Jezevčík
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 14. dubna 2015 v 15:38 | Reagovat

Souhlas, souhlas!♥ A cigarety a alkohol se prodávají, proto, že je to ten nejvýnosnější obchod, točí se v něm miliardy, státy z toho hospodaří. Smutné no.

2 Kulíšek Kulíšek | 21. srpna 2015 v 16:44 | Reagovat

Já taky nemám rád kouření, ale v partě si pak myslí, že jsem slaboch, nebo tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama