Dnešní "socializace"

14. dubna 2015 v 14:51 | Zelený jezevčík |  Pelmel všeho druhu
Řekněte mi o někom, kdo žije v 21. století a nikdy neslyšel ani nečetl slova Facebook, Twitter či Skype. Možná děti do pěti až šesti let.
Facebook, Twitter, Skype... Sociální sítě. Fenomén dnešní doby. Oblíbená zábava, a to zejména (avšak nejenom) mládeže. Místo, kam spousty lidí ukládá své citlivé údaje, aby si je mohl prohlédnout celý svět.
Abych pojem "spousty lidí" uvedla na pravou míru: miliony lidí. A to do toho nepočítám firmy, které si taky často zakládají stránky na sociálních sítích.
Je to místo, kam dáváte svoje fotky na milost nemilost. Své kontakty. Osobní údaje. Adresu.

Se slovem Facebook se každý z nás setkává tak minimálně třikrát do týdně. Na internetu, na ulici, ve společnosti, v televizi, v práci/škole, ba dokonce už i v některých knihách.
Někteří lidé se do něj zbláznili částečně, jiní úplně. První případ většinou navštěvuje Facebook často, druhý je na něm skoro pořád. Říkáte si, a co ti "teenageři", vždyť polovinu denní bdělosti stráví ve škole. Ha.. ha.. ha. Pamatuji se, jak ti největší závisláci ve třídě koukávali tajně pod lavicemi do mobilu a psali si (samo, že přes "fejs") s ještě většími závisláky, popř. se svými spolužáky. Jak si povídali o svých půlnočních "pokecech" - přes "fejs".
Asi si říkáte, jak mohli mít Facebook. Jak jim to jejich rodiče mohli dovolit. Jednoduše. V mnoha případech měli Facebook i jejich rodiče.

Mne osoobně Facebook pěkně ... - štve. Nesnáším, když se mě někdo zeptá: "Nepokecáme přes fejs? Kterej profil je tvůj?" No co. Tak žádný nemám. A ani nechci. Někteří lidé si ovšem myslí, že je to hrubý nedostatek. A co. Nestojím o to, aby mi někdo, koho neznám, viděl až do žaludku.

Mimochodem, jen tak pro zajímavost, věděli jste, že až 40% Facebookových účtů je falešných/nepravých?

A vůbec, co si o "fejsu" myslíte vy?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 14. dubna 2015 v 15:08 | Reagovat

Facebook nemám :-) Přítel ho měl chvilku, založil si ho kvůli důležité věci a nakonec ho musel smazat, protože se tam nabalovalo milion lidí, které ani neznal a jejich přátel a ti pak sdíleli věci, které tam absolutně nechtěl, nějaké xenofobní názory a kde co.. Pořád by to musel kontrolovat. Otráveně facebook smazal a příště tam jedině pod přezdívkou :D Twitter - znám jen to slovo, nevím vlastně, co to přesně je :-) Skypovat neumím, ještě jsem to nikdy nezkoušela :-) Takže.. jsem asi trochu člověk jeskynní :D No aspoň ten blog mám, ale ten mně opravdu baví :-) Fotku, jméno, bydliště tam nemám, ochranitelský přítel a rodina to zakázala :-) A to je prosím.. 28 :D Myslím že je víc takových lidí ;-)

2 Gil Gil | Web | 14. dubna 2015 v 15:10 | Reagovat

[1]: * mi 28

3 Zelený jezevčík Zelený jezevčík | Web | 17. dubna 2015 v 21:26 | Reagovat

[1]:  Ano, přesně tak. Facebook nemám a ani nechci. Někteří známý ho mají, dokonce tam dávají své fotky.. No nechápu je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama