Šílenství jménem.. MINECRAFT!

17. dubna 2015 v 22:03 | Zelený jezevčík |  Pelmel všeho druhu
(Pro vysvětlení: Minecraft je taková hra pro počítač/tablet/ch. mobil. Její grafika je založena na "kostičkách". Ve hře jste jakýsi ztroskotanec na pustém ostrově - ? - a vaším úkolem je přežít. 
Pokud chcete vědět něco bližšího, napište si to do vyhledávače, vyjedou vám toho tisíce. Zná to skoro celý svět - obrazně řečeno.)

Kostičky, kostičky a zase kostičky.. To je Minecraft. Celý z kostiček,. Spousta lidí je obdivuje. Obdivuje tu primitivnost.
Nevím, jak vy, ale já za tím všíms vidím lemplovství. Je to odbytá práce. Prostě se jim nechtělo na tom pořádně zapracovat. Odflákli to a udělali aféru z odbytého výsledku. Nevím, v čem je to kouzlo. Asi v tom, jak je to primitivní. No jo, takoví už my lidé jsme.

A pak - ten nápad. Kde vlastně ona společnost vzala "nápad" na vytvoření hry? Kde vzala ten motiv? Jak ji napadlo udělat právě tuto hru? Já bych zatím nehledala žádnou originalitu. Vzpomeňte si přeci na onu slavnou knížku Robinson Crusoe. Ten přeci taky ztroskotá. (Samozřejmě, v Minecraftu nenajdete žádného černocha Pátka, to by bylo už moc nápadné.)

Spoustě lidí se Minecraft líbí, ať už ho mají, nebo ne. Ti, co ho nemají, často sledují tzv. "Let's playe". Takhle jsou často označována videa, ve kterých je ukázáno, jak někdo hraje nějakou hru, v našem případě Minecraft (většinou k tomu má hory blbých keců). Schválně si rozklikněte Youtube a napište tam: "Let's play Minecraft". (Nebojte, takhle jsou nazývána i česká videa a pokud jste na české verzi Youtube, měla by se vám zobrazit v první řadě.) Po vyhledání vám to vypíše snad stovky takových videí. Pro někoho je to důvod k radosti, pro mě je to akorát šílenství.

Já sama Minecraft mám (mobilní verzi). Řeknu vám, jako hra to fakt stojí za prd, toť můj názor. Má to hrozné ovládání. (A mně se to ovládá o to hůř, protože jsem zvyklá na jednoduché Survival Craftové řízení. - Já vím, teď se toho chytíte, já vím, že Survival Craft je napodobenina Minecraftu, jenže bohužel mnohem lépe propracovaná, než samotný Minecraft.)
Kromě ovládání bych také pánům vývojářům zkritizovala způsov stavby v M. To opravdu musím mít střed dispeje naměření na blok, který chci změnit? Nepraktické.

A co vy? Slyšeli jste o Minecraftu? Jaký na něj máte názor?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kulíšek Kulíšek | 21. srpna 2015 v 16:36 | Reagovat

Majnkrft mám rád. Stavím tam domečky, ale na servrech je spousta lidí ničí a lítají tam stromy. :/

2 Jezevčík Jezevčík | Web | 1. prosince 2015 v 0:03 | Reagovat

[1]: Doufám, že je to fake. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama