Ideální svět ... ?

14. prosince 2015 v 23:16 | Jezevčík |  Pelmel všeho druhu
Cože? Ideální svět? To je jako zase co?
Žádnej svět prostě nemůže bejt ideální. Mimo to, že se lidi neshodnou na vytvoření něčeho takového, hlavně dokonalost nemůže existovat.
Slovo ideální je relativní pojem. Tedy, každý pod tím vidí něco jiného. Já si při tom slově představuju koně, někdo zase mír či (bez pr*ele) hromadu hamburgerů.
Většina lidí (ano, většina, nevyvrátitelný fakt) si pod spojením "dokonalý svět" představí zemi či planetu, kde vládne naprostý mír, jednota názoru, dobro, spravedlnost a jež je prosta válek a utrpení. Detaily už má každý jinak, tohle je jen kostra celé myšlenky.
Jakože jo, kdyby se neválčilo, neumíralo a všude by byla spravedlnost, asi by to bylo snadné. Ano, bylo by to tak snadné, tak jednoduché.. že by to vlastně nemělo smysl.. a nikoho by to nebavilo.
Jen si to představte. Ten největší stereotyp, na jaký si vzpomenete. Ráno vstanete, nažerete se, ulevíte si a jdete si povídat se spolubydlícím, o tom, jak se vším souhlasíte. Poté vyrazíte do práce, cestou hodíte pár korun, čímž zajistíte, aby ten od vedle měl stejně jako vy, v práci makáte jako kůň, ale v pohodě, to je přece pro vlast a pro tu všechno, abyste podpořili mír...
Že vás to nebaví číst? Vidíte. A to by vám sebralo pár vteřin. Bylo by pro vás nepředstavitelné takhle navěky ŽÍT. Ale přesto byste to chtěli. Chtěli byste žít ve světě, kde je jen dobro a jeden názor.
Ale nabízí se otázka; k čemu by pak takový život byl? Všechno byste měli, aniž byste zažili ten pocit, kdy se na to těšíte, bojujete o to a jste na to hrdí.
Nemělo by smysl být hrdý na tu zem. Co jste pro ten mír udělali? Nic. Jen byste si ho užívali. Ale hrdost? Kde? Jak? PROČ?

Takže abych to zkrátila, co jsem tím článkem chtěla říct;
Přestaňte básnit o ráji, Eldorádu a dokonalém světu.
Kdyby tady nebyly hádky, ano, kdybyste se dneska nepohádali s Frantou a ten rohlík, vono by to tu bylo nudný.
Pokud chcete z Česka udělat lepší místo, pokud tu chcete opravdovou svobodu a demokracii, tak nebásněte, co by bylo kdyby, a něco dělejte, ono samo nebude!

Váše
Jezevčík
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama