Neříkej, že jezdectví není sport, debžo!

1. prosince 2015 v 0:40 | Jezevčík |  Pelmel všeho druhu
Takže po dlouhé době vás (nebo spíš tě, osamocený čtenáři) zase zdraví Jezevčík.
Abych byla upřímná, nečekala jsem, že se tu ještě někdy objevím, nicméně během těch měsíců jsem viděla leccos (!!!) a tak jsem se rozhodla opět přispět svojí troškou do mlýna.

Nedávno, konkrétně asi před pár minutama jsem na YT narazila na "zajímavé video" při jehož shlédnutí jsem ucítila vlnu zadostiučinění. Ve zkratce, video pojednává o tom, že jezdectví je plnohodnotnej sport a tak dála. (Jo, to jsem asi neříkala, během nepřítomnosti tady jsem začala jezdit. ^-^ - No co, taky vám nemusím cpát všechno..) Řeklajsem si dobrý, konečně to někdo řekl, dala jsem lajk, žejo.
Jenže pak jsem si pod ním všimla několik dalšich videí se stejným / podobným názvem, od nejrůznějších autorů.
Překvapeně jsem jedno z nich rozklikla a koukám, úplně zkopírovaná slova z prvního videa. Zkusím jiné video, to samé. Čtu komentáře a ty jsou plné pozitivních ohlasů ("Dobře ty!" - "Tohle ulážu všem, co podceňujou jezdectví!")
To bych ještě přežila. Nicméně když mi Google při psaní slova "jezdectví" začal našeptávat "není sport", "je lehké", dopálila jsem se a rozklikla to první - "není sport". A co vidím? Desítky stereotypních článků s textem stejným jako v těch videích. Snad stovky blogů fanaticky pojednávajících o "sportovnosti" ježdění.
Jako sakra lidi, taky mám v okolí osobu, která prosazuje jezdectví jako "vození si.. hm.. zadku", ale hned se z toho ne, nezblázním? Ano, štve mě to a vzhledem k tomu, že je to naše tělocvikářka (+ zároveň zapálená "sportovkyně") je to docela nepříjemné ("A to nechcete dělat něco POŘÁDNÝHO? Dyť to ani není sport!"). Jenže co s tím? Tyhle lidi už nezměníme.
Navíc mi to v některých případech přijde docela egoistické - jako by těm lidem nezáleželo ani tak na koních jako na tom, že dělaj nèco co hodně lidí a mohou se tím vytahovat.
Správnej jezdec jezdí pro koně a ne pro osobní prestiž.
A vy, co jste si nechali chladnou hlavu, pro vás mám vzkaz:
Koňáci, nebuďte naštvaní, vždyť jsou to chudáci, že neznají krásu ježdění.. A hlavně krásu koní.


Jo a pokud vás zajímá to video, najděte si na YT "Jezdectví". Je to to první.

Tak zas někdy za pár let,
Vaše Jezevčík
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AJuthteceheike AJuthteceheike | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 2:42 | Reagovat

By dealing together, two of you can address problems of self-esteem and mutual trust.  Once you discover the best natural options, you'll be able to again have full charge of your sexual pleasures.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama