Baví mě žít

7. února 2016 v 23:12 | Jezevčík |  Pelmel všeho druhu
/* zaaase jedno téma týdne

Baví mne žít..
?
Celkem jo. Ono mi ani tak nějak nic jinýho nezbývá. A když příroda chce, abych tu byla, tak tu budu. Možná mi něco chce. :) (Úplně ji vidím, jak sedí za tím svým kompem a ukazuje mi fakáče.)
Mno, co jiného taky.
Truchlit?
Nic proti, ale snažit se celý život smířit se smrtí je nanejvýš hovadina. Mrhání časem. K čemu by potom takový život byl?
Zalézt a mít depku?
Depka je pro slabochy. Přesněji řečeno - pro lidi, kteří v ničem nenajdou smysl. Nedokážou svoje myšlenky nasměrovat směrem, prostě.. začít přemýšlet a nepřestat s tím, dokud nenajdete vysvětlení. I kdyby to mělo nějakou tu dobu zabrat.
A když už se jí nevyhnete, rozhodně si nestěžovat všem okolo. Psycholofovi třeba jo, ale chodit s tím třeba na Zpovědnice.cz ...
Pokud s tím i přesto máte takovej problém, konvertujte k buddhismu. :)
Hloubat o smyslu života?
Koukám, že v tom případě nemáš do čeho píchnout. Jdi dělatněco užitečného a pak se zaslouženě uvolni. Dělej něco, co tě baví, páč život máš jen jeden a pokud se po jeho smyslu nepodíváš, nikdo ho za tebe nezjistí. Promarněnej život fakt moc smyslu nemá.

Proto.. žijte, bavte se.. ale nezapomeňte ani na to, co je důležité. Ne všechno bude procházka růžovým sadem, ale bez hořkých soust by se vám ty dobra zajedla.

A jak by řekla teta Kateřina,
Bez práce nejsou koláče, sytý hladovému nevěří a kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá..

Jezevčík :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jedna jedna | 11. září 2016 v 11:58 | Reagovat

Skvělé!
Škoda, že píšeš tak málo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama