Češi na internetu

3. února 2016 v 15:07 | Jezevčík |  Pelmel všeho druhu
Jo. Přesně o tom chci mluvit psát.
Mám dojem, že tento článek bude i poněkud sebekritický, vezmu-li v potaz, že povídá o Češích na internetu. Já jsem taky Čech, na internet chodím poměrně často (co si budem povídat, jako většina Čechů).
Pokud někdy čtete různé "vážnější" diskuse na stránkách s koncovkou .cz, pravděpodobně jste to už také zažili.
Článek se jmenuje "Jak správně vysadit papriku", pojednává o správném sázení papriky, jeho autor očekává komentující psát o jejich zkušenostech s pěstováním papriky - a místo toho se dočká nekonečné diskuse na téma "Mají nám sem američani dovážet papričky?" - "To za komunistů se sice nesmělo moc mluvit, ale papričky byly skvělé!" - "Vážený pane X, asi vám právě prozradím tajemství o sovětských papričkách, nicméně jejich pěstování probíhalo v celkem nelidských podmínkách." - "No jo, ale také vám uniká fakt, že v Americe byly chudinky papričky krájeny zaživa." Ablablablabla. Nepřipomíná vám to něco?
-
Mno, tohle byl poněkud nevinný příklad. Horší je to, když na internet unikne zpráva o sestřeleném americkém letadle kdesi poblíž Ruska. (Nakonec vyjde najevo, že ho sestřelili nad Somálskem a k tomu bylo Ruské.)
To je pak diskuse zaplavená samými udatnými vlastenci. Je to tam vesměs samá narážka na Rusko, několik vláken zase mluví o tom, jak Sověté kdysi sestřelovali jiná letadla, jinde se mluví naopak o jediném správném pěstování papriček..
-
(Pardon za dementně udělané odstavce.)
-
Aby toho nebylo málo, tahle česká tvrdohlavost většinou začíná již v ranném věku. Jako menší jsem hrála na internetu jednu kravinku jménem Howrse. Existovalo zde fórum speciálně ke hře, potom další k novinkám a ještě nějaký (Já vos forgod.) Ta hra z lidí doslova tahala peníze za určitou virtuální měnu - "pasy". Nejdražší balíček těchto imaginárních žlutých koleček stál okolo dvou tisíc korun českejch. Není divu, že spousta dětiček, kterým to rozumní rodiče odmítli koupit, si na svojí herní stránku psaly nejrůznšjší protesty typu "Nemůže bejt jednou jedna akce bez pasů?? Ne všichni si to mohou dovolit." Tak v osmi, devíti letech jsem byla mezi nima, potom mi to začalo docházet.. Chjo.
No a teď jsem změnila celou myšlenku. Jak jsem řekla, byla tam fóra. (Heh, fórumy. :D) S možností přispět do "diskuse". Taky že toho hodně lidí využilo. Ne výjimečně se tam strhávaly hádky ohledně pasů a různých názoru.
Na fóru ke hře platil jeden zásadní fakt - pokud tuto hru hrajete méně jak 150 dní, jste jenom ubozí zelenáčci a nemáte právo někomu radit. Pakliže se někdo s několika dny zeptal na (kolikrát i podstatnou) funkci ve hře, byl ukamenován "borci" s tisíci dny. Zvláště oblíbná hláška byla "NEUMÍŠ ČÍST NÁPOVEDU??" - "NESPAMUJ!" - "TOHLE SEM NEPATŘÍ!"
Tehdy jsem několikrát zkoušela hrát i zahraniční servery té hry. Upřednostnila jsem slovenskou, slovenština je prakticky jako čeština (a maďarky či polsky se učit nehodlám). Ne, nikdy jsem si nevšimla takových hádek jako na té české. Nikde tohle nebylo - mezinárodní, britská, americká, slovenská..
Ale co to znamená?
Jsme pěkně tvrdohlavej národ.
-
No, když jsme u těch příkladů.. Tuto možnost považuji za nejhorší.
Na Stream.cz se objevilo video připomínající trojnásobnou tragedii lanovky.. Počet mrtvých přesahoval stovku.
No přesvěčte se sami.
Pod tímto videem je diskuse, kterou považuji za zavrženíhodnou.
Takže jsem si ji oscreenovala, logika, že?
Takže.. Ráda bych to uzavřela. Už tak je mi z toho nevolno.

Váš
Jéža ;-P
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 10. února 2016 v 22:30 | Reagovat

Matko Boží :D :D prej "Za komunistů se nesmělo mluvit ale papriky byly vinikající" :D umírám smíchy :D ale je fakt že český diskuzní fóra jsou doupata hlouposti. Někdy pročítám diskuzní fóra na holčičím bazaru oblečení, tedy osazenstvo jsou převážně holky. To je takovej slepičinec, že nevím jestli se mám smát nebo bouchat hlavou do stolu.

2 Zelený jezevčík Zelený jezevčík | Web | 14. února 2016 v 1:01 | Reagovat

[1]: Jj, jde to do kytiček..

3 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 14. února 2016 v 12:56 | Reagovat

A proto jsem tu já, která když náhodou navštíví nějaké divoké diskuzní fórum, tak se snaží dovést ty nejvíce hádavé mírnými a intelektuálními komentáři k tomu, aby se nad sebou zamysleli. Ale většinou se mi to Nedaří. To je pravda.

4 Skříteček2 Skříteček2 | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 20:11 | Reagovat

Jó, diskuze na Howrse, to je taky kapitolka sama pro sebe. :D Vlastně nevím, proč mám takovou "zvláštní zálibu" prolézat diskuze na zpravodajských serverech a bavit se nad nimi, ale někdy jsou tam vážně perly! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama